9/9

Dlaczego gry planszowe to nadal doskonała rozrywka dla całej rodziny ?!

23/09/2022
Marek Pokorski

Minął już rok odkąd świat obiegła informacja o rozprzestrzenieniu się koronawirusa, który niepostrzeżenie po cichu wszedł w nasze życie jak złodziej nocą. Ludzie musieli przyjąć tą informację i szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, która znacząco utrudniła nam życie i dostosować się do różnego rodzaju zakazów i nakazów. W związku z zaistniałą sytuacją zostaliśmy zamknięci w domach i odcięci od różnego rodzaju rozrywek, np. kina, teatru, koncertów. Dzieci natomiast zostały w domach, gdzie już od dłuższego czasu korzystają z nauki zdalnej.

Warto wykorzystać ten czas i odkryć nowe ekscytujące formy interakcji, zarówno ze znajomymi jak i dziećmi. Zapraszam wszystkich, którzy teraz to czytają do magicznego i przepięknego świata gier planszowych dla dwojga, trojga, a nawet całej rodziny. Zbierzcie się wszyscy przy stole,  wyciągnijcie z szafy gry planszowe i bądźcie znowu razem.

A jeżeli zastanawiacie się dlaczego gry planszowe to nadal doskonała rozrywka dla całej rodziny, to już wymieniam same pozytywne strony :) Zwłaszcza dla małych istot dla których to medium może być wręcz zdrowotne przy obecnym lockdownie, ale i dla tych trochę większych i dorosłych którzy mogą odkryć prawdziwą magię zawartą w grach planszowych

Oto i one :

Oczywiście spędzanie czasu wraz ze swoimi bliskimi

W dzisiejszych czasach życie pędzi niesamowicie szybko. Dom, praca, praca, dom, i tak w kółko. Nie mamy czasu dla siebie, nie mamy czasu dla rodziny. Wszyscy się mijają i zatracają we własnych obowiązkach lub we własnym świecie. Ale przecież nie wszystko stracone. Co powiecie na weekend spędzony w gronie najbliższych, z dziećmi, z ukochaną osobą, a może dziadkowie z wnukami, którzy spędzają czas grając w rodzinne gry planszowe

Przecież to jest bezcenne, właśnie czas z rodziną, wzmocnienie więzi rodzinnych. Przecież ,,W życiu piękne są tylko chwile‘’. Tak właśnie niegdyś śpiewał w swym utworze Śp. Ryszard Riedel z zespołu Dżem. Także nie ma co dyskutować, że gry planszowe dla dwojga lub całej rodziny są niewątpliwie dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego.


Rozwijanie wyobraźni dziecięcej

Jak mawiał Albert Einstein; ,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona’’.

Co najlepiej rozwija wyobraźnię dziecka? Oczywiście książki są niewątpliwie na pierwszym miejscu. Jednak do tego absolutnie trzeba też uwzględnić gry planszowe. Gry bardzo młodego człowieka uczą kreatywności, twórczych wizji, odcięcia się od tego co jest teraz a przeniesienie swego umysłu w świat gry planszowej.

Poznawanie nowych ludzi

Nawiązywanie nowych znajomości czasami bywa trudnie. Kiedy idziemy na spotkanie towarzyskie lub dzieci spotykają się z innymi dziećmi to o ile zawsze możemy spotkać i poznać nowych ludzi, to o tyle ten pierwszy krok do rozpoczęcia poznawania się czasami może być ciężki. W czasie gry nie musimy czuć się spięci, myśleć co powiedzieć, tylko starać się dobrze bawić i po prostu grać, tyle w zupełności wystarczy, a reszta sama się jakoś potoczy.


Uczenie logicznego myślenia

Dzieci grające w gry planszowe cały czas ćwiczą swój mózg, np. podczas gry w szachy gdzie są ustalone reguły i zasady. Myślenie wymaga sprawnej uwagi, pamięci, opartej na wiedzy oraz niemniej inteligencji. Czyż teraz, kiedy dzieci zbyt długo spędzają czas przy telefonie lub komputerze, gdzie ich mózg raczej nie zawsze używa myślenia, to właśnie taka rozrywka jak gra planszowa jest bardzo wskazana w rozwoju dzieci. Myślę, że to bardzo zachęcające, aby młodsze pokolenie rozwijało logiczne myślenie podczas ciekawej gry planszowej.

Odciągnięcie dzieci od telefonów i komputerów

W obecnych czasach uzależnienie od internetu dzieci i młodzieży jest dużym problemem. 

Myślę, że warto zabiegać o czas z dziećmi i zachęcać je do sięgnięcia po gry planszowe, tym bardziej że w obecnych czasach planszówki są bardzo ciekawe, pięknie ilustrowane, nawiązujące do filmów, seriali. Naprawdę mogą dać poczucie radości i wspaniałej zabawy dla całej rodziny.


Satysfakcja

Gry planszowe dają ogromną satysfakcję, a poziom adrenaliny i rywalizacji nie rzadko stoi bardzo wysoko, tym bardziej jeszcze gdy jest więcej osób. Gra planszowa pokazuje i uczy, że w życiu można wygrywać, ale również przegrywać i choć to trudne trzeba to zaakceptować. Szczególnie jest to dobra forma nauki dla mniejszych dzieci, które dopiero powoli poznają świat.

Rozrywka która jest na miarę możliwości nie drogim wydatkiem, którą może mieć każdy w swoim domu

Oczywiście  spośród różnorodnych rozrywek we współczesnym świecie gry planszowe też mają swój przedział od najtańszych do najdroższych. Uważam, że naprawdę za niedużą kwotę, można nabyć fajne gry planszowe i świetnie się bawić. Są też droższe gry, bardziej rozbudowane, ale to zależy co kto lubi. Jeszcze jednym plusem jest to, że są wielokrotnego użytku, więc możemy sięgać po nie, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

 

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam wam temat dlaczego gry planszowe to nadal doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Przy okazji chciałabym was poinformować, że właśnie teraz rozszerzamy ofertę naszego sklepu internetowego Dystryktzero.pl w którym główny prym wiodą oczywiście figurki kolekcjonerskie i różnego rodzaju gadżety, no a właśnie teraz dołączamy najlepsze planszówki i mam nadzieję że chętnie zajrzycie i zobaczycie co ciekawego w trawie piszczy. A to nie wszystko, ponieważ już niedługo pojawią się u nas kolejne produkty, piękne mangi oraz komiksy, które mam nadzieję, wzbudzą wasze zainteresowanie.

Także na koniec serdecznie was zapraszam na naszą stronę do odnalezienia czegoś co wam w duszy gra, a na pewno  będziecie mieli w czym wybierać. Mam wielką nadzieję, że dorośli przypomną sobie smak beztroskiego dzieciństwa, a dzieci i młodzież poszerzą swoje horyzonty, i nie będą skupieni tylko na Internecie.

Pozdrawiam wszystkich 

Margo

Komentarze

Postów nie znaleziono

Wystaw opinię