9/9

Kim jest Moon Knight?

06/10/2022
Marek Pokorski

Najbardziej wyczekiwany serial Marvela 2022? Pretendentów do tego tytułu jest kilku – w tym Secret Invasion czy Ms. Marvel. Ale wiele emocji wzbudza także Moon Knight. Skoro premiera już wkrótce, czas przedstawić tego nowego… no właśnie. Bohatera? Antybohatera? Czarny charakter? Dowiedz się więcej!

Kto to jest Moon Knight?

Moon Knight, czyli „Księżycowy Rycerz” to w rzeczywistości najemnik wojenny Marc Spector. A może bilioner Steven Grant? Taksówkarz Jake Lockley? Pan Knight? No cóż. To zależy od… fazy księżyca. Wraz z nią zmienia się osobowość tego (anty)bohatera. Im bliżej pełni, tym większa jego moc. Brzmi ciekawie? Trailer serialu zapowiada, że na ekranie będzie mrocznie i intrygująco! 

Co z główną postacią? W komiksach pojawił się po raz pierwszy w 1975 roku, stworzony przez Douga Moencha i Dona Perlina. Pierwsze wydanie z Moon Knightem to Werewolf by Night #32. Od tego czasu pojawiał się regularnie na kartach różnych komiksów Marvela. 

Czy ma supermoce? Prawdopodobnie tak. Komiksowy Moon Knight, jako najemnik, został pozostawiony na śmierć na egipskiej północy. Tam uratowali go czciciele jednego ze starożytnych bogów, Chonsu i obdarzyli go wyjątkowymi zdolnościami. Są one ściśle powiązane z fazami księżyca – podobnie jak osobowość bohatera.

To, którą „maskę” przybiera, zależy od tego, czy jest pełnia, czy nów. Na płaszczyźnie psychologicznej – bohater zmaga się z zaburzeniami dysocjacyjnymi osobowościami. To dlatego raz jest biznesmenem, raz taksówkarzem, a raz mrocznym rycerzem (nawiązanie do Batmana niezamierzone, choć postać była do niego porównywana).

W komiksach Marc Spector stykał się m.in. z Avengersami, a w szczególności z Hawkeyem, był też częścią grupy Secret Avengers, ale także Defendersów. Czasami łączy też siły z Punisherem oraz ze Spider-Manem. Jak więc widać, ta postać ma ogromny potencjał i… być może, jeśli zostanie pozytywnie odebrana przez widzów, trafi też na duże ekrany.

Kiedy premiera serialu Moon Knight?

Premierę miniserialu Moon Knight zapowiedziano na 30 marca 2022 roku. Opóźnień być nie powinno – produkcja od razu trafi na platformę Disney+. Warto wiedzieć, że to kolejny miniserial, który ma mieć łącznie 6 odcinków, podobnie jak wcześniej Loki czy Hawkeye. Odcinki będą emitowane tydzień po tygodniu, aż do 4 maja 2022.

Jaki będzie serial Moon Knight?

Zapowiada się ciekawie! W rolę tytułową wcieli się Oscar Isaac, znany m.in. z brawurowej roli Poe Damerona w najnowszej trylogii Gwiezdnych Wojen czy – ostatnio – z występu w roli Księcia Leto w Diunie.

Sprawdź też: Diuna: czy będzie druga część?

Jego przeciwnika zagra dość dawno niewidziany na ekranie Ethan Hawke. Zagra on fanatyka religijnego, Arthura Harrowa.

Co z fabułą serialu i jego ogólnym klimatem? Trailer wskazuje na to, że Marvel pójdzie w bardziej „mroczne” rejony – zbliżone do serialowych produkcji ze „starych, dobrych” czasów Netflixa, niż np. do dość lekkiego tonu ostatnich disney’owskich produkcji. Jak jednak będzie? Trudno ocenić. Dowiemy się już wkrótce. Pewne jest jedno: to produkcja, której nie można przegapić!

Jakie jeszcze seriale Marvela pojawią się w 2022 roku?

Moon Knight otwiera dopiero „Marvelowskie pudełko” na 2022 rok. Poza tym serialem mają się pojawić również inne produkcje, a dokładniej:

  • She-Hulk (zapowiedź na maj 2022),
  • Ms. Marvel (sierpień/wrzesień 2022),
  • Secret Invasion (koniec 2022).

Zapowiedziano także drugi sezon animowanego What if…? Oraz, być może, serial Werewolf by Night – którego historia mogłaby być powiązana z fabułą Moon Knighta. Jednak te dwie produkcje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Tak czy inaczej, można się spodziewać, że dla Marvela szykuje się kolejny dobry rok, a dla fanów – szansa na odkrycie nowego pokolenia superbohaterów.

Jeżeli Ty również należysz do grona miłośników MCU, koniecznie sprawdź najnowsze gadżety Marvel i uzupełnij swoją kolekcję!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Wystaw opinię
Polecane produkty
Figurka Marvel Legends - Moon Knight
Rabat 20%
156,90 PLN
(*)
Najniższa cena na 30 dni przed promocją/obniżką.

125,00 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Wysokość15 cm Akcesoria w zestawiePosiada Zakres ruchuW pełni ruchoma
297,90 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Wysokość25 cm Akcesoria w zestawieBrak Zakres ruchuStatyczna (brak punktów ruchu)
53,99 PLN
Przedsprzedaż
Wymiary40 cm długości MateriałCynk
54,50 PLN
Przedsprzedaż
Wymiary40 cm długości MateriałCynk
Figurka Moon Knight Art Scale 1/10 Moon Knight
Rabat 15%
Promocja
1055,00 PLN
(*)
Najniższa cena na 30 dni przed promocją/obniżką.

896,75 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Wysokość30 cm Wymiary30 x 17 x 12 cm Akcesoria w zestawieBrak
1136,90 PLN
Przedsprzedaż
Wysokość25 cm Akcesoria w zestawieBrak Zakres ruchuStatyczna (brak punktów ruchu)