Uwaga Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK

Darmowa dostawa od 250 zł

9/9

Gry Słowne

Minimalna ilość graczy:4
129,95 PLN 78,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy:3
79,95 PLN 55,00 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Minimalna ilość graczy:4
69,95 PLN 47,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Rabat
33%
Minimalna ilość graczy:4
89,95 PLN 60,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy:2
119,95 PLN 82,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.

Gry słowne sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Są idealnym sposobem na rozrywkę w podróży, alternatywą dla słuchania muzyki, czytania książki, oglądania filmu. Pozwalają na podtrzymanie wesołej atmosfery wśród przyjaciół i znajomych, uatrakcyjniają imprezy towarzyskie. Stanowią świetne narzędzie edukacyjne, poprzez zabawę możliwe jest poznanie nowego słownictwa, ćwiczenie pamięci i koncentracji. Stosowane już od najmłodszych lat, angażują zmysły i ułatwiają poznawanie świata. Mają one wpływ na prawidłowy rozwój człowieka.

Gry słowne dla dzieci i dla dorosłych

Gry oparte na mówieniu są rozgrywane w różnych miejscach i sytuacjach, na przykład:

  • na imprezach,
  • w przedszkolach i szkołach,
  • w poczekalni u lekarza,
  • podczas długiej jazdy samochodem,
  • na lotnisku, gdy oczekuje się na samolot itp.

Ich głównym zadaniem jest zorganizowanie wolnego czasu najmłodszym, zajęcie ich i skupienie uwagi. Na ogół nie wymagają żadnych gadżetów, wystarczy dobra pamięć, kreatywność i spostrzegawczość. Warto pamiętać, że w dobrych sklepach można znaleźć również gry słowne planszowe, w których udział wymaga zastosowania odpowiednich elementów.

Zaletą gier słownych jest przede wszystkim to, że bez konieczności ponoszenia kosztów zapewniają rozrywkę i dobrą zabawę. Rozwijają kreatywność i bawią, wzmacniają relacje międzyludzkie, współpracę i integrację. Śmieszne gry słowne doskonale sprawdzają się podczas imprez wśród przyjaciół i znajomych, pozwalają na wspólne spędzenie wolnego czasu. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są gry planszowe logiczne, które dodatkowo rozbudzają wyobraźnię, umiejętność taktycznego działania i strategicznego myślenia.

Fajne gry słowne

Wśród gier słownych można wyróżnić wiele ich rodzajów. Najczęściej spotykanymi są gry dla nastolatków, dla par, dla 3 lub 4 osób. Najbardziej popularne gry planszowe, które polegają na kreatywnej zabawie słowem, dostępne są w dobrych sklepach. Warto się zastanowić nad ich wyborem, by wybrać odpowiednią do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Odwiedzając geek shop, zwróć uwagę przede wszystkim na takie gry słowne jak:

  • Dixit – uczestnicy wymyślają oraz odgadują skojarzenia do wybranych kart. Pozwala na rozwijanie kreatywności, wymaga znajomości innych graczy oraz przewidywania, co mieli na myśli,
  • Kraina snów – gra o surrealistycznym charakterze, której towarzyszą wyjątkowe, bajeczne obrazy. Uczestnicy opowiadają sny, jednak nie zdradzają wszystkich swoich tajemnic. Jest świetnym pomysłem na ćwiczenie pamięci w większym gronie,
  • Pytaki – doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu przez najbliższych. Pomaga w wyrażaniu emocji, prowadzeniu dialogu, doskonaleniu umiejętności opowiadania i integrowania się,
  • Story Cubes – to fantastyczne kości, które służą snuciu własnych historii. Świetny sposób na ćwiczenie słownictwa, kreatywności i łączenia przyczyn ze skutkami.

Kreatywne gry słowne bez wątpienia pomagają pokonać nudę, rozbudować zasób słów, a także wzmocnić więź. Sprawdź, która z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu!

Dostępność
Cena
Zalecana liczba graczy
Tagi
Zalecany wiek
Skala trudności