9/9

Gry RPG

Gra fabularna Obcy
Rabat 30%
219,95 PLN 155,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Gra planszowa Bliżej i dalej
Rabat 40%
284,95 PLN 172,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy2

Gry planszowe RPG to sposób na spędzenie długich godzin z przyjaciółmi, rozgrywając emocjonujące potyczki i starcia. Dzięki możliwości wcielenia się w postać lub drużynę planszówki RPG wciągają w fantastyczny świat rodem z popularnych filmów czy gier komputerowych. Szczególnie interesującym gatunkiem są gry planszowe fabularne, czyli rozgrywki towarzyskie, które polegają na opowiadaniu i przeżywaniu przygód w fikcyjnym, fantastycznym świecie. Istnieją różne wersje gier fabularnych, w tym m.in. gry RPG na PC oraz planszówki, które nie wymagają sprzętu ani prądu

Czym są gry RPG planszowe?

Gry RPG to popularne gry planszowe, które zyskują coraz większą rzeszę fanów na świecie. Sama nazwa wzięła się z języka angielskiego (role playing game) i oznacza grę, w której odgrywane są role. Esencją gier planszowych RPG jest więc wcielanie się w postacie i budowanie struktury świata, w którym będziesz się poruszać. Rozgrywka porównywana jest do snucia opowieści, którą najczęściej prowadzi narrator oraz pozostali gracze. Mistrz gry to osoba, która odgrywa rolę scenarzysty, narratora i aktora. Ma on za zadanie opisać świat fabularnej gry planszowej RPG graczom, którzy pełnią funkcję aktorów pierwszoplanowych – wymagają więc wprowadzenia do świata i fabuły. Każda rozegrana partia nazywana jest sesją i odbywa się według wcześniej ustalonego scenariusza i skupia się na osiągnięciu postawionych sobie celów. Podręczniki RPG to nieocenione wsparcie, szczególnie dla początkujących graczy. Pomagają stworzyć zgraną drużynę, która będzie zdolna do owocnej współpracy. Wprawieni gracze będą jednak czerpać więcej radości z wymyślania własnych, oryginalnych scenariuszy, które urozmaicają grę. 

Najlepsze gry planszowe RPG – tylko u nas!

Nasz geek sklep jest miejscem, które oferuje oryginalne i licencjonowane produkty stworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kupisz tu gry planszowe RPG fantasy, w tym takie tytuły jak Talisman czy Obcy, a także wciągające gry bitewne i kolekcjonerskie figurki. Stawiamy na różnorodność, dlatego każdy znajdzie tu idealną grę dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania. Gra planszowa RPG dla początkujących czy tytuły dla wprawionych graczy to u nas żaden problem! Oferujemy najlepsze planszówki, które wciągną Cię w fantastyczny świat na długie godziny! Chcesz zapewnić swoim pociechom rozwijającą zabawę? Gra planszowa RPG dla dzieci będzie doskonałym sposobem na pobudzenie wyobraźni najmłodszych graczy. Nasz sklep internetowy to miejsce dla miłośników popkultury, którzy cenią sobie licencjonowane i kolekcjonerskie przedmioty oraz rozbudowane gry fabularne i planszowe. Zobacz, co jeszcze możesz znaleźć w Dystrykt Zero!

Dostępność
Cena
Zalecana liczba graczy
Tagi
Zalecany wiek
Skala trudności