Uwaga Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK

Darmowa dostawa od 250 zł

9/9

eZwroty - Obsługa zwrotów

eZwroty eZwroty to bardzo wygodna usługa, przygotowana przez Pocztę Polską i wdrożona w naszym sklepie. Pozwala ona Tobie na dokonanie zwrotu do naszego sklepu w: bardzo przyjazny sposób, preferencyjnej cenie, oraz bez konieczności wypisywania druczków czy też płacenia w okienku.

Usługa ta jest dostępna w naszym sklepie zarówno podczas składania reklamacji, jak i również podczas odstąpienia od zakupu - czyli chęci zwrócenia zakupionego produktu bez podawania przyczyny. Dowiedz się więcej poniżej kiedy i jak można z tej usługi skorzystać.

Cechy charakterystyczne

  • Wygoda: wypełniasz formularz online i drukujesz etykietę na paczkę
  • Swoboda: paczkę możesz nadać w dowolnie wybranej placówce pocztowej
  • Niska cena: koszt eZwrotu to tylko 10 zł (bez względu na wagę i gabaryt) lub 0 zł w przypadku reklamacji
  • Pełne ubezpieczenie przesyłki

Kiedy można skorzystać z eZwrotu

  • Gdy reklamujesz jakiś produkt i jest potrzeba jego odesłania do nas. Wtedy eZwrot jest dla Ciebie całkowicie darmowy. Pamiętaj jedynie, nie każda reklamacja w naszym sklepie wymaga odsyłania wadliwego produktu. Często reklamacje rozwiązujemy na podstawie zdjęć.
  • Gdy odstępujesz od umowy i chcesz zwracany produkt odesłać za naszym pośrednictwem. Pamiętaj jednak, przy odstąpieniu my jako sklep zwracamy Tobie pełną zapłaconą kwotę podczas składania zamówienia (czyli koszt produktów + koszt wysyłki ze sklepu). Natomiast zgodnie z obowiązującymi przepisami koszt odesłania produktu do sklepu jest ponoszony przez Ciebie.

    Usługa eZwrotu jest jedynie narzędziem do nadawania przesyłek i koszt odesłania za jej pośrednictwem to tylko 10 zł, a przy reklamacjach jest to za darmo.

Jak skorzystać z eZwrotu

Zanim przystąpisz do skorzystania z eZwrotu koniecznie musisz nas poinformować o chęci złożenia reklamacji lub skorzystania z prawa do odstąpienia od zakupu. Musimy po prostu wiedzieć czego się spodziewać :) O samych zwrotach i reklamacjach możesz dowiedzieć się więcej na tej podstronie.

Krok 1

Wejdź na stronę ezwroty.poczta-polska.pl .

Krok 2

Wpisz nazwę naszego sklepu, to jest: Dystryktzero.pl . Gdy zaczniesz wpisywać system sam powinien od razu odfiltrować nas.

Krok 3

Wypełnij formularz on-line podając swoje dane, numer zamówienia, oraz wybierając placówkę do której zaniesiesz przesyłkę. Ważne: podaj e-mail którego używasz, gdyż to właśnie na niego otrzymasz etykietę nadawczą.

Krok 4

W tym momencie my otrzymujemy wiadomość z systemu o zarejestrowanym eZwrocie. Wymaga on naszego ręcznego potwierdzenia, także proszę daj nam trochę czasu. Maksymalnie potwierdzamy go w ciągu 24h, a często staramy się to zrobić z miejsca (szczególnie w godzinach pracy).

Krok 5

Na podany adres e-mail otrzymasz etykietę nadawczą. Musisz ją wydrukować!

Krok 6

Teraz wystarczy zanieść zapakowaną paczkę oraz otrzymaną etykietę do placówki którą wybrałeś. Pokazujesz to przy okienku i nic już nie musisz płacić. Po prostu wręczasz to pracownikowi poczty.

Czas dostawy takiej przesyłki to do 2 dni roboczych. Jest ona w pełni ubezpieczona, także nie musisz się o nic więcej martwić. Przy reklamacjach eZwrot jest dla Ciebie darmowy. Natomiast tak jak wspomnieliśmy, przy odstąpieniu od umowy koszt przesyłki zwrotnej to 10 zł - o tą kwotę zostanie pomniejszony przelew zwrotny do Ciebie.

Adnotacja: eZwrot jest usługą opcjonalną! Naturalnie jeśli nie chcesz z niej korzystać to nie musisz. Przy odstąpieniu od umowy możesz oczywiście odesłać przesyłkę przez preferowaną przez siebie opcję. Tą usługę uruchomiliśmy jedynie dla Twojej wygody oraz jak najniższego kosztu odesłania.