Uwaga Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK

Darmowa dostawa od 250 zł

9/9

Co wiemy o Wiedźminie produkcji Netflixa?


Co wiemy o Wiedźminie produkcji Netflixa?

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2019 roku. Chociaż Wiedźmin został stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, świetnie znanego polskiego pisarza fantastyki, na serial realizacji Netflixa czekają fani na całym świecie. Wszystko to za sprawą serii gier „Witcher” stworzonej przez polskie studio CD Projekt RED, która wciąż bije rekordy popularności. Znamy fabuły licznych opowiadań i powieści Sapkowskiego, wiemy także, jakimi drogami może potoczyć się historia Geralta w grach komputerowych.

Kulisy produkcji serialu

Znamy już wiele faktów dotyczących samego serialu. Pierwszą, niezwykle istotną informacją, było nazwisko scenarzystki. To Lauren S. Hissrich, która była jedną z osób pracujących przy scenariuszu „Daredevila”. Serial ten cieszył się wysokimi ocenami krytyków i popularnością wśród fanów – wszystko to za sprawą fenomenalnej jakości fabuły, aktorstwa, zdjęć czy produkcji. Hissirch pracowała także przy scenariuszu „The Defenders”.

Następnie została zatrudniona przez Netflixa do napisania scenariusza serialu o Wiedźminie. Hissirich jest fanką pisarstwa Sapkowskiego i zapowiedziała, że fabuła serialu będzie ściśle oparta na wydarzeniach z opowiadań i książek. Scenarzystka uspokoiła także fanów, którzy obawiali się odejścia od fabuły pod kątem wpływów słowiańskiej mitologii. Choć faktycznie Sapkowski czerpie także z mitów celtyckich i wielu innych źródeł, Hissirch zaznaczyła w wywiadzie, że chce oddać słowiański wymiar historii Wiedźmina. Dlatego właśnie znaczna część zdjęć jest realizowana w Europie Środkowej – na przykład na Węgrzech czy w polskim zamku w Ogrodzieńcu.

Obsada, fabuła i inne ciekawostki

Netflix podaje nam także wiele innych informacji dotyczących serialu. Najważniejszą informacją po ujawnieniu scenarzystki było odkrycie nazwiska aktora, który wcieli się w samego Geralta – dziś wiemy, że będzie to Henry Cavill. Dla aktora to kolejna superprodukcja, znamy go bowiem z roli Supermana w uniwersum DC. Pierwsze zdjęcia z charakteryzacją wywołały kontrowersje, ponieważ wielu fanów oczekiwało Geralta z blizną. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że będziemy śledzić swoiste origin story Wiedźmina – blizna prawdopodobnie pojawi się w toku rozwoju fabuły. Znamy też odtwórczynie i odtwórców innych istotnych ról w produkcji. Ciri zagra Freya Allan, w rolę Yennefer wcieli Anya Chalotra, a Jaskra zagra Joey Batey. Możemy być świadkami narodzin nowych gwiazd, ponieważ Netflix postawił na młode i świeże talenty. Ciekawostką jest też fakt, że w obsadzie serialu znajdzie się polski aktor Maciej Musiał. Premiera serialu będzie miała miejsce pod koniec 2019 roku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowy wpis

Produkty

(1)
Akcesoria w zestawie:Brak Materiał:PVC Wysokość:27 cm Zakres ruchu:Statyczna (brak punktów ruchu)
215,00 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Akcesoria w zestawie:Brak Materiał:PVC Wysokość:20 cm Zakres ruchu:Statyczna (brak punktów ruchu)
215,00 PLN
Niedostępny
(1)
Akcesoria w zestawie:Brak Materiał:PVC Wysokość:20 cm Zakres ruchu:Statyczna (brak punktów ruchu)
197,00 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Rabat
5%
Akcesoria w zestawie:Posiada Wysokość:10 cm Zakres ruchu:W pełni ruchoma Informacje dodatkowe:UWAGA: To nie jest zabawka. Produkt nie został zaprojektowany jako zabawka.
249,00 PLN 235,90 PLN
Niedostępny
(1)
Akcesoria w zestawie:Posiada Wysokość:10 cm Zakres ruchu:W pełni ruchoma Informacje dodatkowe:UWAGA: To nie jest zabawka. Produkt nie został zaprojektowany jako zabawka.
229,00 PLN
Niedostępny
(1)
Materiał:PVC Wysokość:24 cm Zakres ruchu:Statyczna (brak punktów ruchu)
159,00 PLN
Niedostępny