Uwaga Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK

Darmowa dostawa od 250 zł

Avengers: Endgame - koniec III fazy Marvela. Co dalej?


Avengers: Endgame - koniec III fazy Marvela. Co dalej?

Na tę premierę czekali fani na całym świecie. Czwarta część marvelowskiej serii o Avengersach to zwieńczenie dotychczasowych przygód bohaterskiej supergrupy. To także interesująca chwila dla całego uniwersum – jesteśmy bowiem świadkami zakończenia tak zwanej III fazy filmowego Marvela. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej IV fazie? Czy Kevin Feige będzie kontynuował dotychczasowe formy i wątki? 

Legendarne trzy fazy – dziesięciolecie MCU

Początek IV fazy, jak wskazuje sama nazwa, nie jest pierwszym tego typu wydarzeniem. Byliśmy świadkami rozpoczęcia trzech poprzednich faz. W pierwszej mogliśmy przyglądać się origin story Kapitana Ameryki, Iron Mana czy Hulka. Druga faza to rozwinięcie przygód tych bohaterów, z wprowadzeniem takich postaci jak Zimowy Żołnierz i Strażnicy Galaktyki. W trzeciej fazie następowały rozwiązania dotychczasowych problemów i zarysowanie szerszego konfliktu. Ostatecznie przyszła kulminacja wątków związanych z oryginalnymi Avengersami – możemy obserwować to w hitowym „Avengers: Infinity War” i najnowszym „Avengers: Endgame”. Chociaż to już trzecia z dotychczasowych faz, jej zakończenie jest wyjątkowo istotnym momentem. Poprzednie trzy fazy pozwalały nam przez dekadę przyglądać się historii tych samych superbohaterów, a większość nowych postaci, jak Czarna Pantera i Kapitan Marvel, poznaliśmy dopiero w III fazie. 

IV faza MCU – wizjonerski plan Kevina Feige

Feige to główny twórca sukcesu MCU. To on zaplanował wielofazowy rozwój uniwersum. Zakończenie trzech pierwszych faz jest jednocześnie końcem przełomowego etapu – przez całą dekadę byliśmy związani z grupą Avengersów i innymi bohaterami. Co więc czeka nas w IV fazie? Głównie kontynuacja losów tych, których origin story poznaliśmy w III fazie, a także zmiana modelu biznesowego wytwórni. Wiemy już, że hollywoodzki gigant zaplanował sequele „Czarnej Pantery”, „Doktora Strange’a”, nowej serii o Spidermanie i kolejnego filmu o Ant-manie i Osie. Przejście do tych sequeli jest płynne i starannie zarysowane – wszystkie te postaci miały znaczące wątki w „Infinity War” i „Endgame”. 

Feige jest także związany ze zmianą modelu biznesowego MCU. Niedawno koncern wykupił od wytwórni Fox prawa do reszty bohaterów Marvela – mowa tu o Deadpoolu czy X-menach. W IV fazie, na platformie Disney +, będziemy mogli śledzić losy Zimowego Żołnierza i Falcona, Wandy i Visiona, a także Lokiego. Prawdopodobnie czekają nas kolejne rebooty o grupach mutantów ze szkoły Charlesa Xaviera, być może z nową obsadą. Filmy IV fazy zapowiadają się więc bardzo ciekawie.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowy wpis

Produkty

(7)
Materiał:Ceramika Wysokość:11 cm
54,90 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
(1)
Materiał: Velboa & Poliester Wymiary:32 cm
72,90 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Pojemność:0,35 l Materiał:Ceramika Wymiary:15x18x15 cm Informacje dodatkowe:Posiada w zestawie pokrywkę
69,99 PLN
Niedostępny
Materiał:Ceramika Pojemność:0,315 l
74,90 PLN
Wysyłka w 10-14 dni
Wymiary:16 x 9 x 25 cm
119,00 PLN
Niedostępny
(1)
Akcesoria w zestawie:Brak Materiał:Vinyl Wysokość:9 cm Zakres ruchu:Statyczna (brak punktów ruchu)
60,00 PLN
Niedostępny
(5)
Kolor:Czarny Materiał:100% Bawełna Typ:Unisex
54,90 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
(1)
Kolor:Czarny Materiał:100% Bawełna Typ:Unisex
49,99 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Akcesoria w zestawie:Posiada Materiał:Plastik Wysokość:18 cm Zakres ruchu:W pełni ruchoma
125,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.