Uwaga Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK

Darmowa dostawa od 250 zł

9/9

7 najlepszych planszówek na imprezę


Gry na imprezę

W domu czy w pobliskim pubie – impreza urozmaicona grami planszowymi zawsze jest lepsza. Zastanawiasz się, w co zagrać na domówce i jakie planszówki na imprezę będą najlepsze? Oto zestawienie tytułów, które zawsze się sprawdzają. Zobacz, czy znasz je wszystkie!

Ryzyk-fizyk

Ryzyk Fizyk to imprezowa gra planszowa przeznaczona dla od 4 do 14 graczy, choć i w mniejszym gronie można śmiało po nią sięgnąć. To połączenie quizu dotyczącego ciekawostek z różnych dziedzin wiedzy oraz gry hazardowej?  Na czym dokładniej polega? Wszyscy gracze otrzymują to samo pytanie, na które odpowiedź jest liczbą. Jeśli nie znasz odpowiedzi – zgadujesz i zapisujesz określoną wartość na swojej tabliczce. Wcale jednak nie wygrywa osoba, która była najbliżej prawidłowej informacji. Zwycięzcą jest ten, kto… obstawi prawidłową odpowiedź – z tym właśnie związane jest ryzyko.

Rozgrywka jest bardzo prosta, pytania nierzadko wywołują dużo śmiechu, a samo obstawianie, niczym w pokerze, sprawia, że poziom emocji rośnie. To świetny pomysł na zabawę w mniejszym i większym gronie.

Dylematy

Dylematy to imprezówka, która może być punktem wyjścia do wielu długich dyskusji – także tych poważniejszych. Dlaczego? Ponieważ w każdej rundzie na stole pojawi się karta Dylematu: będzie to trudne pytanie, na które… żadna odpowiedź nie wydaje się do końca dobra. Dostępne są zarówno pytania z gatunku lekkich i zabawnych, jak również te cięższego kalibru, także przeznaczone tylko dla dorosłego grona. Gracze wybierają, po którą talię kart chcą sięgnąć: lekkie, średnie czy ciężkie dylematy. Dlatego tę grę imprezową polecamy przede wszystkim na spotkania z pełnoletnimi znajomymi, których… chcesz poznać od nieco innej strony. Odpowiedzi przyjaciół mogą Cię niejeden raz zaskoczyć

Tajniacy

Tajniacy to gra na imprezę, po którą warto sięgnąć w większym gronie – nawet kilkunastu lub więcej osób. Na czym polega? W dużym skrócie: trzeba odgadnąć, kto należy do Twojej drużyny, a kto do przeciwnej. To wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje, zwłaszcza że Szefowie Wywiadu, którzy przewodzą każdej drużynie, mogą podać tylko jedno hasło na turę, a resztę trzeba wydedukować. Poza tym w zespole kryje się też podwójny agent!

Pojedyncze tury rozgrywki trwają kilkanaście minut, ale planszówka wciąga nawet największych ponuraków, więc może się zdarzyć, że podczas jednego wieczoru przejdziecie przez co najmniej kilka sesji. Warto, zwłaszcza jeśli Twoi goście są fanami zagadek i kryminałów!

Taboo

Taboo to imprezowa klasyka – gra słowna dla większej grupy osób. Na czym polega? Gracz otrzymuje kartę z hasłem, które musi odgadnąć jego drużyna. Należy je wyjaśnić zespołowi przy pomocy słów. Jest jednak mały haczyk – są wyrażenia, których nie możesz użyć, tworząc swoją definicję zgadywanego hasła. A to nieco komplikuje sprawę i powoduje, że rozgrywka staje się bardzo zabawna. To propozycja dla całej rodziny!

Hint

Hint to gra w stylu kalamburów, w której przed graczami spore wyzwanie. Nie zawsze mogą oni tłumaczyć hasła słowami. Czasami muszą zaśpiewać, pokazać czy narysować – wszystko wskazuje wylosowana karta. Pojedyncza runda dla drużyny trwa 90 sekund, a rozgrywka… może się toczyć niemal w nieskończoność. To również jedna z tych rozgrywek, po które można sięgnąć w gronie rodzinnym.

Eksplodujące kotki

Eksplodujące kotki to amerykański bestseller stworzony przez grafika o pseudonimie Oatsmeal. Charakterystyczna „kreska” i sarkastyczny humor autora jest widoczny przez całą rozgrywkę. A na czym polega gra? To specyficzna wersja rosyjskiej ruletki, w której… dąży się do uniknięcia wylosowania karty z eksplodującym kotkiem. Z każdą kolejką emocje stają się coraz intensywniejsze. Kto będzie miał pecha? Pozostaje się o tym przekonać w trakcie rozgrywki!

Time’s Up! Party

Time’s Up! to kolejna planszówka na imprezę, która zdobyła międzynarodową sławę. Są to kolejne nietypowe kalambury, w których gracze przechodzą przez trzy rundy: opisu swobodnego, jednego słowa, a także pantomimy. Hasła do zgadnięcia są bardzo zróżnicowane, a coraz bardziej ograniczone możliwości przekazania wskazówek drużynie wywołują wiele zabawnych sytuacji. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji grać w Time’s Up!, czas to zmienić!

Znasz już powyższe tytuły i szukasz czegoś innego? Koniecznie sprawdź inne gry planszowe na imprezę w naszym katalogu. Skorzystaj z wyszukiwarki, aby określić np. stopień trudności czy zalecany wiek graczy. Tak szybko odnajdziesz tytuł idealny.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowy wpis

Produkty

Minimalna ilość graczy:4
84,95 PLN 55,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy:3
79,95 PLN 55,00 PLN
Dostępny, wysyłka w 24h
Minimalna ilość graczy:4
69,95 PLN 47,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Rabat
33%
Minimalna ilość graczy:4
89,95 PLN 60,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy:2
119,95 PLN 82,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.
Minimalna ilość graczy:2
199,95 PLN 133,00 PLN
Pozostała tylko 1 szt.